USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

YABANCI EĞİTİMCİLER’DEN MİLLİ EĞİTİM’E ZİYARET

Gültepe Ortaokulu tarafından hayata geçirilen Enjoyable Language Teaching Erasmus+ Projesi kapsamında İspanya ve Romanya'dan 6 öğretmen 8 öğrenci, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ı ziyaret ettiler.

YABANCI EĞİTİMCİLER’DEN MİLLİ EĞİTİM’E ZİYARET
10-10-2023 23:06
10-10-2023 23:07
BATMAN

Enjoyable Language Teaching Erasmus+ Projesi kapsamında İspanya ve Romanya'dan gelen öğretmen ve öğrencileri konuk eden İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, misafirleri ile bir süre sohbet etti.

Sohbet sırasında proje ve proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdür Kurtaran, misafir öğretmen ve öğrencilere Batman eğitiminde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Müdür Kurtaran, projede Batman'ın yer almasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. İl Müdürümüz gerçekleşen ziyaretin sonunda öğretmen ve öğrencilere günün anısına kitap hediye etti.

Müdür Kurtaran "Değerli misafirler ilimize hoş geldiniz, Enjoyable Language Teaching Erasmus+ Projesi kapsamında bir süre önce öğrencilerimiz sizin ülkelerinize gelerek misafir olmuşlardı. Şimdi bu kapsamda siz ülkemize ve ilimize gelerek bizim misafirimiz oldunuz. İlimizin farklı yerleri ve mekanlarını gezme imkânı bulacak, yerel kültürümüz hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Sizleri ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. İlimize hoş geldiniz ve umarız burada keyifli bir zaman geçirirsiniz" dedi.

İspanya ve Romanya'dan Enjoyable Language Teaching Erasmus+ Projesi kapsamında ilimize gelen öğretmen ve öğrenciler Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Kitap Okuma Noktası'nı da ziyaret ederek okuma noktasını gezip burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Avrupa'dan gelen öğretmen ve öğrenciler 9-13 Ekim tarihleri arasında ilimizde misafir olacaklar. 

Öğrencilere yabancı dil geliştirme, farklı bir ülke kültürünü tanıma, yeni insanlarla tanışma fırsatı sunan Erasmus programı aynı zamanda kültürel etkileşim, yurtdışı deneyimi, yeni arkadaşlıklar edinme, farklı ülkeleri görme imkânı veren ve özgüven kazanımı gibi kişiye birçok fırsat sunuyor.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?