USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

“SOMUT ADIM ATILMAMIŞ OLMASI BÜYÜK BİR AYIPTIR”

HÜDA PAR Mardin 4'üncü Olağan İl Kongresi'nde konuşan Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Gazze konusunda henüz somut bir adım atılmamış olmasının herkes için büyük bir ayıp olduğunu, hükümetin bir an önce harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

“SOMUT ADIM ATILMAMIŞ OLMASI BÜYÜK BİR AYIPTIR”
20-11-2023 19:37
20-11-2023 19:38

Mardin Öğretmenevi Konferans salonunda yapılan HÜDA PAR Mardin 4'üncü Olağan Kongresine, Parti Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Genel Başkan Yardımcısı Şehmus Tanrıkulu, GİK Üyesi Vedat Turgut, STK ve siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, kanaat önderleri, Mardin merkez ve ilçe teşkilatları başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve delegeler ile halk katıldı.  

Kur'an'ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Divan Kurulunun oluşturulmasının ardından faaliyet ve mali raporların sunumu yapıldı. Yönetim kurulu listeleri için verilen sürenin ardından yapılan seçimde tek aday ve listeyle seçimi 138 delegenin oyuyla mevcut Başkan İsmail Çevik tekrar seçilerek güven tazeledi. 

Kongrede bir konuşma yapan Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, HÜDA PAR'ın yerel seçim çalışmaları, Sivil Anayasa ve Gazze'deki soykırım gibi konulara değindi.

"BİZİM KAYBEDECEK BİR SAATİMİZ BİLE YOK"

14 Mayıs seçimlerinin HÜDA PAR için bir dönüm noktası olduğunu belirten Ramanlı "14 Mayıs Hür Davamız için bir dönüm noktasıydı. Artık bizim için 14 Mayıs öncesi ve sonrası var. 14 Mayıs öncesindeki çalışmamızı ve gayretimizi biraz daha yükseltmemiz gerekiyor. Artık vites büyütmemizin zamanı geldi. 14 Mayıs'ta Rabbimizin bize vermiş olduğu nimeti boşa çıkarmaya hakkımız yok. 10 yıl boyunca sesimiz duyulsun istedik.  Bu memleketin sevdalısı olduğumuzu bu milletin menfaatini düşündüğümüzü, kendi menfaatimizden önce bile kendimiz muhtaç olduğumuz halde, kendimizi bir tarafa bırakıp Milletin derdiyle dertlendiğimizi bilsin istedik. Ama sesimizi emin olun yeteri kadar duyuramadık.

Belki maddi imkânsızlıklardan, belki sayımızın azlığından, ama daha çok bize düşmanlık edenlerin gayretleri yüzünden biz sesimizi duyuramadık. Ama 14 Mayıs bizim için sadece Türkiye'de değil bütün dünyada sesimizi duyurabilmenin imkânı haline geldi. Önümüzde çok kıymetli bir 5 yıl var.  Ama bu 5 yılında daha bugün itibariyle yüzde 10'unu tükettik. Seçimin üzerinden 6 ay geçti. Bizim kaybedecek değil ayımız, değil haftamız, bir saatimiz bile yok.  Hepimiz Üstad Bediüzzaman’ın ifadesiyle, ‘Madem manevi bir şirketin ortaklarıyız; hepimiz birbirimizin hayrına inşallah çalışacağız. Gayretlerimizi yükselteceğiz" ifadelerini kullandı.

"MEMLEKETİMİZ BİR DEĞİL, BİRDEN FAZLA BELEDİYEYLE İNŞALLAH HÜDA PAR İLE TANIŞACAK"

Ramanlı, "Bu kapsamda önümüzdeki yerel seçimler için aday adaylığı başvurusu çalışmalarına başladığına dair genel başkanımız açıklama yaptı.  15 Aralık'a kadar aday adaylığı başvurularını alacağız inşallah. 14 Mayıs'ta ittifakla meclise girdik. Birlikten kuvvet doğduğunu orada gösterdik.  Yine birlikte gireceğiz, ama olmasa da yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.  İttifak olsa da olmasa da Allah'ın izniyle memleketimiz bir değil, birden fazla belediyeyle İnşallah HÜDA PAR ile tanışacak.  Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. 

Ülkemizin memleketimizin elbette çok fazla hizmete ihtiyacı var.  Ne demiştik, hatırlayın dilimize de dinimize de şehrimize de sahip çıkacağız.  Biri diğerinin alternatifi değildir.  Bu inançla ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.  14 Mayıs'ta kim kime destek verdiyse kim kimin peşinden gittiyse o defter kapandı." dedi.

"İSLAM ÂLEMİ OLARAK GAZZELİ KARDEŞLERİMİZE ZULMEDEN SİYONİSTLERE DUR DİYEMİYORSAK, BİZE YAZIKLAR OLSUN"

Ramanlı "Bir aydan fazladır maalesef Filistinli kardeşlerimiz, Gazze'deki bacılarımız ve çocuklar bir muhasara bir abluka altında ve her gün bombalarla katlediliyorlar. Üstelik bütün dünyanın gözleri önünde yaşanıyor bu katliamlar. 60'a yakın İslam ülkesi var. İki milyara yakın Müslüman var. Lafa geldiğinde aslan kesilen, lafa geldiğinde cüretkâr lafa geldiğinde kabadayı, lafa geldiğinde her şeyi yapabilecek güce sahip olan İslam ülkeleri. Bir avuç kardeşine bir bardak suyu yetiştiremeyen İslam ülkelerine ne olsun. Birliğini muhafaza edemeyen İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT), dünyayı harekete geçiremeyen bu teşkilata ne olsun? O teşkilatı oluşturan İslam ülkeleri, Ey hükümetlerimiz, ey bizler adına o teşkilatta yer alanlar, somut adım attıramıyorsanız kendi teşkilatınıza, sizlere ne olsun. Ey hükümetlerimiz! Filistinli kardeşlerimiz için somut adımlar atamıyorsanız ne olsun size? Ve Ey Bizler! Türkiye'de yaşayan Müslümanlar, yapabildiğimiz sadece ve sadece meydanlarda boy göstermek ve o da cılız. Emin olun bizim topladığımız kalabalıkları bizim doldurduğumuz meydanların 10 katını Londra'dakiler dolduruyor, New York'takiler dolduruyor, diğer Avrupa başkentindekiler dolduruyor. Çünkü insanlık zaten infial halinde.  Ancak bütün devletler bütün kuruluşlar imkân yetki asker silah olanak sahibi olanlar yarısından fazlası siyonistleri alkışlıyor gerisi onlara karşı duruyor. Bunlar bize yakışıyor mu? Eğer biz 2 milyar İslam âlemi olarak 2 milyondan biraz fazla Gazzeli kardeşlerimize zulmeden siyonistlere dur diyemiyorsak, bize yazıklar olsun. Başka bir şey söylemeye gerek var mı?" dedi.

"DİPLOMATİK VE TİCARİ İLİŞKİLERİN HİÇ OLMAZSA BU DEVİRDE ASKIYA ALINMASINI İSTİYORUZ"

Ramanlı "Haftalardır meydanlardayız, niye meydanlardayız?  Öncelikle tarafımız belli olsun istiyoruz.  ‘Kardeşlerimizle birlikte atıyor yüreklerimiz’ demek için toplanıyoruz. Ve dahası hükümetimizi de harekete geçirmeye ve somut adım atmaya teşvik için oradayız. Biz düşmanımızı biliyoruz. Kime düşmanlık edeceğimizi biliyoruz. Bizim düşmanımız siyonistlerdir. Bizim düşmanımız kardeşlerimizin üzerine bomba yağdıranlardır. Bizim düşmanlarımız mukaddesatımızı adeta çiğneyenlerdir.  Ama hala daha kendi hükümetimizi bile somut adım atmaya ikna edemedik.

Biz hükümetimizde istiyoruz, Hükümetimiz dönüp İslam ülkelerinden istiyor onlara bir şeyler söylüyor. İslam ülkeleri de dönüp o siyonistlere şartsız destek verenleri merhamete getirmeye çalışıyor. Zalim merhamet eder mi? Zalim zulmünden el çeker mi? Eğer karşısında bir güç görmezse. Zalim korkaktır korkudan anlar.  Zalimi korkutmak gerekir. Elbette biz hükümetimizden bu haliyle Savaş açmasını istemiyoruz. Ama hiç olmazsa kardeşlerimizi açlığa susuzluğa mahkûm eden bu zalimleri, bu zulümleri esnasında bir terbiye etmesini istiyoruz. Diplomatik ve ticari ilişkilerini Hiç olmazsa bu devirde askıya almasını istiyoruz. Ama henüz ona da muvaffak olmuş değiliz. Ama biz bu talebimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Niye biliyor musunuz?  Bu ülke öyle pısırık öyle korkak öyle aciz bir ülke olmadığı için" diye belirtti.

"BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA GAYRET GÖSTERECEĞİZ"

Ramanlı, "Hükümete diyoruz ki, Kıbrıs'ta o Rum çeteleri Müslüman Türk kardeşlerimizi kıyımdan geçirirken bütün dünyayı başta ABD'yi karşısına alma pahasına askerlerimizi gönderdiniz. Kıbrıs Barış harekâtını başlattınız. Ermeni çeteleri Karabağ'da Müslüman kardeşlerimizi katlederken Azeri kardeşlerimize İHA’ları gönderdiniz. Rusya kırımı işgal ettiğinde kendi limanlarınızı Kırım'dan gelecek gemilere kapatabildiniz. Kırım için Azerbaycan için onu yapabilen Kıbrıs'a asker gönderebilen ülkemiz, bu siyonistlerin bizim limanlarımızdan beslenmelerine bir ket vuramaz mı?

Hiç olmazsa bugün, hiç olmazsa Müslüman bebekler zalimce katledilirken buna bir dur diyemez mi? Sen kardeşlerimi katlettikçe, bizden bir hayır göremez' diyebilir mi? desin istiyoruz, yapsın istiyoruz. Çünkü herkes yaptıklarından ve yapmadıklarından sorumlu olduğu kadar, yapmaması gerektiği halde yaptıklarından da, yapabildiği halde yapmadıklarından da sorumludur. Biz üzerimize düşeni yapmaya gayret göstereceğiz.  Biz Müslüman ülkeleri ve bütün bir insanlığı bu zulme karşı durmaya çağıracağız. El Ele verip mazlumlara yardım etmek için teşvik etmeye devam edeceğiz. Bizim elimizden boykot geliyorsa boykot ederiz. Her ne geliyorsa elimizden onu yapacağız. Emin olun hepimiz tek tek hesaba çekileceğiz. Hiçbirimiz hesapsız kitapsız bırakılmayacağız. En büyük hastalığımızın dağınıklık olduğunu biliyoruz. En büyük problemimiz budur ve bunu aşmak için de elimizden geleni yapacağız" dedi.

Konuşmaların ardından yeniden seçilen Mardin İl Başkanı Çevik tebrikleri kabul etti.

Milletvekili Ramanlı'ya İl Başkanı İsmail Çevik tarafından, Ebu Ubeyde ve 4 HÜDA PAR milletvekilinin fotoğrafının olduğu tablo hediye edildi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray38102+66
2Fenerbahçe3899+68
3Trabzonspor3867+19
4Başakşehir FK3861+14
5Kasımpaşa3856-3
6Beşiktaş3856+5
7Sivasspor3854-7
8Alanyaspor3852+3
9Çaykur Rizespor3850-10
10Antalyaspor3849-5
11Gaziantep FK3844-7
12Adana Demirspor3844-7
13Samsunspor3843-10
14Kayserispor3842-13
15Hatayspor3841-7
16Konyaspor3841-13
17MKE Ankaragücü3840-6
18Fatih Karagümrük3840-3
19Pendikspor3837-31
20İstanbulspor3816-53