USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

MİLLETVEKİLİ RAMANLI “HEP BİRLİKTE YARALARIMIZI SARACAĞIZ”

Ankara’da süren programlarını yarıda bırakan Milletvekili Serkan Ramanlı, meydana gelen sel felaketinde etkilenen mahalleleri ziyaret ederek yaraların hep birlikte sarılacağını söyledi.

MİLLETVEKİLİ RAMANLI “HEP BİRLİKTE YARALARIMIZI SARACAĞIZ”
20-11-2023 19:42
20-11-2023 19:43

Selden etkilenen ailelerin durumlarını yakından inceleyen HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, selden etkilenen ev ve iş yerlerini inceleyerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Selden dolayı vefat edenlerin ailelerini ziyaret eden Ramanlı, vefat edenler için baş sağlığında bulundu. 

 “MAALESEF DÖRT VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ”

Sel mahallinde incelemelerde bulunan Ramanlı, Vali Ekrem Canalp ve ilgililerden bilgi aldı. İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Ramanlı “Yağıştan sonra Batman’ın mahallelerinde özellikle dere boyunda onlarca ev, iş yeri hasar gördü. Maalesef dört vatandaşımız hayatını kaybetti. Can kaybının yaşandığı yere gittik. Maalesef elverişsiz şartlar oluşturulan bir ev, adeta ölüme davetiye çıkarılmış gibi görünüyor. Vefat eden arkadaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Daha fazla can kaybının olmaması bir anlamda teselli” ifadelerini kullandı.

“2006’DA DA SEL FELAKETİ İLE KARŞILAŞMIŞTIK”

Daha önce sel felaketini yaşadıklarını belirten Ramanlı “Belediyenin, İl Özel İdare ekiplerinin burada her biri su altında, çamur altında kalmış olan evlerin depoların bodrumların su tahliyesi için uğraşıyor. 2006 yılında da daha büyük ölçekte bir selle karşı karşıya kalmıştık. O zaman daha fazla can kayı ve maddi hasar vardı. Temennimiz bir an önce hasar tespitlerin yapılması. Şu anda evini kullanamayacak onlarca ailemiz var. Bunların barınacak yerleri valilik tespit etmiş durumda. Bir an önce bu ailelerin dışarıda kalmaları önlenir” dedi.

“HASAR GÖREN EVLERDE BULUNAN VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLMELİ”

Gece yağışın devam edebileceğini söyleyen Ramanlı şöyle konuştu “Yağış devam ediyor. Uyarılarda devam ediyor. Yağışların devam etmesi yeni bir sel tehlikesini de barındırıyor. İnşallah korktuğumuz başımıza gelmez. Özellikle burada evleri bulunan vatandaşlarımıza birkaç gün bu evlerde kalmamaları. Mümkünse daha uzak akrabalara komşulara gitmelerini tavsiye ettik. İnşallah bu sel felaketinin sonuçları bunlarla sınırlı kalır. Bir an önce yaralarımızı sarma konusunda bir çaba gösteririz.”

Bir daha böyle felaketlerin yaşanmaması temennisinde bulunan Ramanlı “Rabbim bir daha bizi bu tür felaketlerden milletimizi muhafaza etsin. Hep birlikte yaralarımızı saracağız inşallah. Tekrardan vefat eden çocuklara ve nenelerine Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine sabırlar diliyorum. Afet koordinasyon merkezine geçeceğiz. Burada tespitlerimizi bitirdik. Acılarını paylaşmak üzere acılı aileye taziyelerimizi ileteceğiz. Rabbim beterinden korusun” diye konuştu.

Ramanlı’ya HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, Merkez İlçe Başkanı Cihad Altun ve partililer eşlik etti.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?