USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

“EMEKLİLER BİR KEZ DAHA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI”

Batman Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Ekmen, emeklilere verilecek 5 bin lira ikramiyenin, emekli olduktan sonra çiftçilikle uğraşan vatandaşları kapsamamasını eleştirdi.

“EMEKLİLER BİR KEZ DAHA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI”
14-11-2023 14:19
14-11-2023 14:20

Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle çalışmayan emeklilere verilecek 5 bin lira ikramiye, polemik yaratmaya devam ediyor.

Verilecek desteklerden yararlanmak isteyen bazı emekliler, Ziraat Odaları’na kayıtlı olduğu için ikramiyeden yararlanamıyor. Başkan Ekmen, geçinemediği için tarımla ilgilenen emeklilerin ikramiyeden faydalanamadığını belirterek “İkramiye haberiyle birlikte emeklilerimiz yine hüsrana uğradı. Hem ikramiyelerin düşük olması hem bütün emeklileri kapsamaması, hayal kırıklığı yarattı. Ekmeğin 11 TL’yi bulduğu şu günlerde emeklilerimiz elbette geçinebilmek için tarım gibi alternatif iş kollarında ekmeğinin peşinde koşmaya devam ediyor.

Emeklileri yoksulluğa mahkûm etmek doğru değildir. Bu ülkenin her karışına emeği geçen ve alın teri döken emeklilerimizin, aynı imkânlardan faydalanması daha adaletli olacaktır. Geçmiş yıllardan bu yana üzerine arsa olan emeklilerimiz, vergi mükellefi olan emeklilerimiz için de ikramiye haktır. Kimi emeklilerimiz, üzerine kayırlı olan arazilerden üretim ve herhangi bir gelir dahi elde edemediği halde ikramiyeden faydalanamıyor. 2 kuruş ucuz ekmek alabilmek için saatlerce kuyruklarda bekleyen emeklilerimize bu yapılanları kabul edemiyoruz. Talebimiz, geçinemediği için çalışmak zorunda kalan emekliler ile tarım sektöründe mağdur olan üreticilerin, ikramiyelerden faydalandırılmasıdır” dedi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?